Wymagana nowsza wersja Flash Playera!

o nas

01ddonas

Zespół "Dzień Dobry" istnieje od lutego 2004 roku. Wspólne muzykowanie wyzwala w nas bardzo silne emocje i ogromną radość. Dążymy do tego, aby nasza muzyka podobnie oddziaływała na każdego słuchacza, dlatego to co gramy, określamy mianem: POZYTYWNEJ AKUSTYCZNEJ FALI.
Czerpiąc inspiracje z różnych kultur i stylów muzycznych oraz bazując na akustycznym instrumentarium stworzyliśmy bogaty i różnorodny repertuar. Oprócz naszych autorskich kompozycji jest w nim miejsce dla piosenki poetyckiej, filmowej czy też polskich i światowych przebojów w zaskakujących, akustycznych aranżacjach.

ZESPÓŁ TWORZĄ:

02peter_1

Piotr Mirecki - śpiew, gitara, cajon

03maggi_2

Małgorzata Stachura - bas akustyczny, śpiew

04john_1

Jan Stachura - gitara

05kris_2

Krzysztof Maciejowski - skrzypce, śpiew

06stan_1

Stanisław Joneczko - akordeon


We wrześniu 2008 roku zespół "Dzień Dobry" zdobył I miejsce i statuetkę „Serce Szczerozłote” na Krakowskim Festiwalu Twórczości Marka Grechuty „Korowód”. Konsekwencją tego wydarzenia jest program i płyta pod tytułem: „Dzień Dobry Panie Marku”, która zawiera utwory Marka Grechuty w naszych aranżacjach i nasze autorskie piosenki. Dzięki współpracy z Fundacją "PIOSENKARNIA" Anny Treter występowaliśmy u boku największych gwiazd polskiej estrady na Galach Koncertowych zatytuowanych: "Magia Obłoków". Koncerty te odbyły się m. in. w Operze Krakowskiej i Sali Kongresowej PKiN w Warszawie. Do udanych zaliczamy także występ na III Zamojskim Festiwalu Kultury im. Marka Grechuty, gdzie we wrześniu 2009 roku zagraliśmy z towarzyszeniem Orkiesty Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego. W następnych latach występowaliśmy na licznych koncertach i przeglądach, które przybliżyły naszą twórczość milośnikom piosenki autorskiej, poetyckiej i tzw. krainy łagodności. Ale my nadal poszukujemy swojego miejsca i dążymy do czegoś więcej. Jesienią 2011 r. wystartowaliśmy w 2-giej edycji emitowanego przez TV POLSAT show pt: "MUST BE THE MUSIC - tylko muzyka", w którym dotarliśmy do półfinału. 7 sierpnia 2015 r. wystąpiliśmy na letniej edycji GRECHUTA FESTIVAL w Świnoujściu, gdzie w rywalizacji z laureatami wszystkich dotychczasowych krakowskich konkursów publiczność przyznała nam główną wygraną - "Bursztynowe Serce Szczerozłote". Aktualnie poszerzamy swój repertuar o nowe autorskie piosenki, które planujemy wydać na kolejnej płycie.

Zapraszamy na nasze koncerty.

news dnia

  

Wkrótce podamy szczegółowy

plan naszych wystepów świąteczno - kolędowych.

Zapraszamy do śpiewania

razem z nami:


   PANU NASZEMU!

 

 


 


 

 

 

 

 


 

 


  

 


 

 



 

ccNewsletter

Zapisz się do newslettera

Nazwa:

E-mail:

reklama

© 2010 DZIEŃ DOBRY